Przenośniki Łańcuchowe -Redlery

Przenośniki łańcuchowe (redlery) są urządzeniami, które znajdują zastosowanie w rolnictwie i przemyśle. Służą do poziomego transportu materiałów sypkich takich jak: pasze, zboża, trociny, nasiona roślin oleistych i strączkowych, granulatów oraz biomasy.

 

Redlery: Wydajny Transport Suowców

Redlery to przenośniki łańcuchowe, które stanowią nieodłączny element transportu międzystanowiskowego, idealne do poziomego przemieszczania wszelkiego rodzaju ziaren, nasion i granulatów. Nasze przenośniki łańcuchowe mogą być wykorzystywane samodzielnie lub jako część kompleksowych linii produkcyjnych.

W skład przenośnika łańcuchowego wchodzą:

- Stacja napędowa – wyposażona w motoreduktor, klapę rewizyjną z czujnikiem otwarcia klapy

- Stacja zwrotna – wyposażona w układ napinający, czujnik ruchu, przesuwny łuk ułatwiający utrzymanie czystości

- Kanał pośredni – wyposażony w rolki prowadzące lub podwójne dno, zależnie od rodzaju przenośnika.

Długość kanału do dostosowania w miarę potrzeb.

Pokład stacji napędowej, stacji zwrotnej oraz kanału pośredniego wyłożony jest tworzywem trudnościeralnym zapewniającym ochronę przed zużyciem i wytrzymałość. Tworzywo trudnościeralne użyte jest również w układzie napinającym stacji zwrotnej w celu wyeliminowania tarcia metal-metal.

Różnorodność Opcji do Wyboru

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów przenośników:

- Standardowe – powrót łańcucha odbywa się po rolkach. Rolki osadzone są na stalowej osi, co ułatwia ich wymianę (możliwość wyciągnięcia rolki bez  potrzeby demontażu innych elementów składowych przenośnika)

- Samoczyszczące – wyposażone w podwójne dno, które umożliwia wyczyszczenie łańcucha po kilkukrotnym przewinięciu go po górnym pokładzie

- Jedno- lub dwupokładowy – używany w instalacjach o dużej ilości zasypów lub w przypadku, gdy wysypy umiejscowione są zarówno przed i za zasypem. Użycie dwóch pokładów pozwala na transportowanie materiału górnym pokładem w stronę stacji zwrotnej, gdzie spada on na dolny pokład, a następnie zabierany jest w kierunku stacji napędowej.

Jeśli potrzebujesz niezawodnych i wydajnych rozwiązań do transportu ziaren, nasion i granulatów, skontaktuj się z nami. Nasze redlery zapewnią efektywny przepływ materiałów w Twojej firmie.